7/31/2020

Do hanácké metropole na dámskou jízdu

Je neděle, pár minut po osmé, a nasedáme do vlaku Leo Express směr novým zážitkům. Vyrážíme na dámskou jízdu do Olomouce, města studentů. „Naštěstí“ už jsou prázdniny, což znamená, že město bude vylidněné a my ho tak budeme mít jen samy pro sebe. Cesta vlakem trvá dvě a půl hodiny. Sedíme společně na „čtyřce“ v pohodlných sedačkách a díky překvapivě výbornému cappuccinu na probrání utíká cesta jako voda.

Příští zastávka Olomouc

Přijíždíme dopoledne a brzkou snídani jsme už strávily. „Co si takhle zajít na pozdní snídani a spojit to rovnou s obědem?“ Přeci jen se blíží poledne, dámskou jízdu odstartujeme mimosou v hotelu Miss Sophie's. Kdybychom ji tak mohly snídat každé ráno do konce života, to by byla slast! Zvládáme druhé cappuccino z pražírny La Bohéme a zkoušíme mimo jiné i wafle s nutellou, banánem a šlehačkou. O dovolené se přeci kalorie nepočítají, ne?

Příští zastávka Olomouc

Pro změnu trochu památek

Wafle byly famózní, ale teď je potřeba je vychodit, tak jdeme prozkoumat Olomouc. Město je vylidněné, může za to i fakt, že je ohromné horko, tak asi všichni vyrazili k vodě. Daleko jsme však nedošly a za nedlouho nastal opravdový čas oběda. „Tak to vypadá, že Hanáckou metropoli poznáme jen z pozice gastro podniků“. Ba ne, zvládáme všechno. Chcete-li se o historii města a jeho památkách dozvědět víc, turistické centrum pořádá pravidelné prohlídky města. Snadno se dostanete i na místa, na která se běžně dostat nedá.

Pro změnu trochu památek

Oblíbená spojeníNejstylovější spaní

A kde vlastně dneska strávíme noc? Nemůžeme bydlet nikde jinde, než v nejstylovějším hostelu v Česku, v Long Story Short. Žádné zrezivělé palandy, ani sprchový kout, kam byste se báli vlézt i v žabkách, tu nehledejte. Příznivé ceny  nejen pro studenty a trampy si zachovali, za pár stovek však dostanete pokojíček, který byste si nejraději vzali s sebou  do batohu a dovezli si ho domů. My měly soukromý čtyřlůžkový pokoj a využívaly společné koupelny na chodbě.

Gastronomický vrchol dne

Naštěstí je stále teplo i v půl osmé večer, a tak usedáme na terasu hostelové restaurace Eatery & Bakery. Ťukáme si drinky  a pečlivě nahlížíme do menu, na co by naše rozmlsané jazýčky měly chuť. Jednoznačně se shodujeme, že nejlepším předkrmem večera se stává kozí sýr. Jako hlavní chody volíme lososovitého pstruha s hráškovým pyré, kuře supreme se salátem a pyré z cukety a jehněčí bok s dýní a cizrnou. 

Gastronomický vrchol dne

Ideální zakončení

Ráno se budíme odpočaté a sice je to k nevíře po večerních hodech, ale hned se těšíme na snídani. Pokud znáte chleba, který si tu sami pečou, rozumíte nám! Zbytek výletu ani nemusíme popisovat. Jakmile odbíjí na hodinách dvanáctá, sedáme si na terase Long Story Short a testujeme jahodovou margaritu. V tomto duchu pak přečkáváme do odpoledne, do doby, než nám jede vlak. Výlet to byl kouzelný a my už s holkami plánujeme, kam se vydáme příště. 

Nějaké tipy?

Ideální zakončení

Foto: Amazing Places

Text: Alžběta Krausová

Share article

  • 0 x

  • Copy URL

Log into the loyalty program Smile Club

or

Don't have an account yet?

By logging in I agree with conditions of the loyalty program, processing of personal data and declare that I have reached the age of 16. Cancellation of tickets is only possible to leo credits.