7/8/2019

Praha srdce Evropy

Ať už tu budete chtít strávit odpoledne, víkend nebo celý týden…, bude to pořád málo! Proč? No, Praha vám může nabídnout tolik zážitků a míst na prozkoumání, že se sem určitě ještě někdy vrátíte.

Vydejte se kamkoli v centru Prahy a neprohloupíte. Můžete zavítat na turisticky nejznámější atrakce, jako je Pražský hrad nebo Karlův most. Anebo zkuste místa, která jsou trochu klidnější a pro některé lidi možná i zajímavější. Navštívili jste už Františkánskou zahradu pár kroků od Václavského náměstí? Ne? Tak to byste měli! A rovnou tady skočte na skvělé kafe do kavárny Truhlárna. Protože co je v Česku stejně dobré jako pivo, tak je to káva. A taky holky, samozřejmě. 

Pokud budete chtít vidět HODINY, nesmí vám na check listu chybět Orloj na Staroměstském náměstí. Když se vám podaří vyfotit Orloj bez turistů, pošlete nám prosím fotku (je to fakt osobní výzva). A když se potom vydáte směrem na Malé náměstí, udělejte si zastávku ve Skautském institutu. Že nejste skauti? To většina lidí není, a přesto si tady zamilují domácí buchty nebo jiné dobroty stejně tak jako celý interiér. A když budete mít štěstí, uvidíte nějakého českého influencera, který si bude na pavlači vychutnávat flat white. Už máte hlad? V tom případě je čas na nejlepší burger v celé Praze (posuzují dvě redaktorky ze dvou). A kde? V Meat and Greet na Senovážném náměstí. Street food 

Nezapomeňte taky navštívit pražské Manifesto mezi Florencí a Masarykovým nádražím. Gastronomický a kulturní market v centru Prahy – to je zážitek. Více než 20 restaurací, 3 bary a 27 kontejnerů s občerstvením, které jsou otevřeny 7 dní v týdnu! 

Ještě nemáte dost? 

Nevadí! Než se oddáte pražským barům, půjčte si u nábřeží Vltavy šlapadla a poznejte Prahu úplně jinak. Zapůjčení vychází zhruba na 200 korun za hodinu. Vidět z hladiny Vyšehrad, Národní divadlo nebo Střelecký ostrov je prostě něco. A kde že si máte koupit to pivo? Vlastně můžete kdekoli. Po Praze najdete spoustu hospůdek, restaurací se zahrádkou, kde si vychutnáte chmelovou příchuť hezky na sluníčku. A pro nepivaře se najdou i skvělá vína. Pokud nepijete alkohol vůbec, nezoufejte. Domácí limonády nebo už zmiňovaná boží káva je opravdu na každém rohu. Stačí vyjít do ulic a prozkoumávat město v srdci Evropy.

text: Linda Pacourková

celý článek naleznete v letním vydání magazínu Leo Express

Share article

  • 0 x

  • Copy URL

Log into the loyalty program Smile Club

or

Don't have an account yet?

By logging in I agree with conditions of the loyalty program, processing of personal data and declare that I have reached the age of 16. Cancellation of tickets is only possible to leo credits.