12.10.2022

Bohumín: Perla mezi solí a jantarem

Bohumín – ten buď milujete, nebo vás absolutně neosloví. To si o moravskoslezském městě myslí sami jeho obyvatelé. My ale věříme, že až navštívíte zdejší nejstarší architektonickou památku, objevíte starobohumínský poklad a vypijete si kávu ve vodárenské věži, bude první z variant ta jediná možná.

Korunky od papeže

V okolí náměstí Svobody ve Starém Bohumíně je soustředěna většina architektonicky nejhodnotnějších budov města. Kostel Narození Panny Marie postavený benediktýny ve 14. století je dnes kulturní památkou, uvnitř najdeme cenný obraz Panny Marie Růžencové Starobohumínské s pozlacenými korunkami, které posvětil ve Vatikánu papež Jan Pavel II.

Korunky od papeže

Poklady v hotelu

Oblíbená spojeníVýznamný dopravní uzel

Cestujete-li do města vlakem, spatříte ze všeho nejdřív historickou železniční budovu. Významný dopravní uzel byl otevřen roku 1847 jako část Severní dráhy císaře Ferdinanda vedoucí směrem do Bohumína od Moravské Ostravy. Ze stanice Bohumín vyjíždí mnoho přímých denních i nočních linek například do Maďarska, Německa, Rakouska, Polska i na Slovensko.

Chci se sem podívat >

Významný dopravní uzel

Text: Lucie Bezoušková
Foto: město Bohumín
Celý článek najdete v podzimním vydání 
magazínu Leo Express

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL

Zaloguj się do programu lojalnościowego Smile Club

lub

Nie posiadasz jeszcze konta?

Logowaniem wyrażam zgodę na warunki programu lojalnościowego, z przetwarzanie danych osobowych i oświadczam, że ukończyłem 16 lat. Anulowanie biletów jest możliwe tylko do leo kredytów.