9.08.2018

Netradiční dovolená v Krakově

Málokdo si při slově “dovolená” vybaví právě Polsko, našeho severního souseda a na první dojem ničím nezajímý kout Evropy. Tato rozlehlá země s bohatou historií ale skrývá spousty krás, které ještě čekají na objevení. Pojeďte se s námi podívat třeba do Krakova, historické polské perly!

Krakov má pro turisty jednu velkou výhodu: všechny nejdůležitější památky jsou pohromadě a dají se projít pěšky. Ohromí vás Rynek Glowny, který je největším středověkým náměstím na světě. Stojí tu i nejkrásnější polská svatyně Mariacka bazilika s dvěma různě vysokými věžemi, z té vyšší zní každou hodinu hudba. 

Polská kuchyně

Milovníci jídla v Polsku rozhodně potěší své chuťové buňky. Místní kuchyně je totiž velmi specifická a Poláci jsou na to patřičně hrdí. Vyzkoušejte zdejší speciality, ať už jde o některou z variant pirohů, klobás, zelí, hub či třeba ryb na bezpočet způsobů. Rozhodně si nenechte ujít zdejší preclíky zvané obwarzanky, které seženete ve stáncích na každém rohu! Mezi naše nejoblíbenější polévky patří Żurek - smetanová polévka z žitného kvásku s vejcem a klobásou. 

Polská kuchyně

Kultovní bary

K večernímu posezení s přáteli se perfektně hodí síť podniků s názvem Pijalnia Wódki i Piwa, kde můžete vyzkoušet netradiční “shoty” s polským typickým alkoholem - Soplicou, kterou zde připravují na mnoho způsobů. Bude Váš favorit s mlékem, tabascem nebo s vodkou? Soplica, která se vyrábí v mnoha variantách, představuje také perfektní suvenýr z cest. Najdete zde mimo jiné višňovou, rybízovou, malinovou, mirabelkovou nebo ořechovou (náš favorit!). 

Kultovní bary

Možnosti dopravy

Nabízíme hned několik možností, jak se do Krakova dostat. V červenci jsme spustili přímou vlakovou linku na trase Praha - Krakov. Z Ostravy se také můžete svézt 4x denně našimi moderními autobusy, které také navazují na vlakové linky z Prahy.

Město Vás okouzlí svou historickou duší, kterou budete chtít poznat blíž a navštěvovat ji znova a znova! Vynikající jídlo, nezaměnitelná atmosféra a k tomu skvělé ceny - zamilujete si Krakov i Vy?

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL

Zaloguj się do programu lojalnościowego Smile Club

lub

Nie posiadasz jeszcze konta?

Logowaniem wyrażam zgodę na warunki programu lojalnościowego, z przetwarzanie danych osobowych i oświadczam, że ukończyłem 16 lat. Anulowanie biletów jest możliwe tylko do leo kredytów.