16.07.2020

Parní vlaky na Orlicku

Vydejte se na okouzlující cestu historickým vlakem napříč přírodou Orlických hor a údolím řeky Moravy. Každou srpnovou sobotu s námi můžete vyrazit na originální výlet elegantními soupravami minulého století na trase Česká Třebová – Hanušovice.

Zpátky do století páry

Společně s  Muzeem starých strojů v  Žamberku pro vás vypravíme parní lokomotivu řady 431 s dobovými vozy, jejíž historie sahá až do období první republiky. Chybět nebude ani bar s občerstvením na palubě. Z  Lichkova pak můžete vyrazit na projížďku historickým autobusem na Dolní Moravu nebo v  Dolní Lipce přestoupit na speciální spoj do stanice Štíty.

Jízdní řád historických spojů >

Zpátky do století páry

Ještě více historie

Králické pohraničí je regionem známým pro svůj systém vojenských pevností, který vznikl těsně před druhou světovou válkou. Svezte se našimi historickými spoji na výlet třeba za některou z místních památek.

Nezapomenutelná jízda

Parní vlaky pro Vás vypravíme každou sobotu v srpnu a 17. 11. Ve vlaku je umožněna přeprava kočárků a jízdních kol. Pro historické spoje platí běžné jízdenky tarifů IREDO a Leo Express s doplatkem ve výši 50,- Kč na osobu, který bude možné uhradit přímo na palubě vlaku.

Nezapomenutelná jízda

O zábavu postaráno

Svezte se historickým vlakem až do Hanušovic v podhůří Jeseníků a navštivte jedinečné pivovarské muzeum Holba za zvýhodněnou cenu 20 Kč! Nasajte atmosféru historických hospod a nahlédněte pod pokličku pivního řemesla.

Fanoušci modelové železnice se mohou těšit na speciální program v nádražní budově v Ústí nad Orlicí.

O zábavu postaráno

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL