15.10.2020

Příběhy vzbuzující obdiv i úžas

Objevte magické kouzlo dávných pokladů, které jsou vzácným dědictvím našich předků! Vydejte se přímo do samého srdce středu Evropy, na východ Čech! Jen pár kilometrů od Prahy na vás čeká spousta nevšedních příběhů z historie.

Prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO se v roce 1999 rozrostl o jednu z nejkrásnějších renesančních staveb svého druhu, o zámek v Litomyšli. Jeho fasády a štíty zdobí více než osm tisíc originálních sgrafitových psaníček, a každé z nich je jiné. Litomyšlský zámek se může pochlubit barokním zámeckým divadlem, ale také tajemnými podzemními chodbami a věží plnou strašidel. Úchvatné místo s osobitým geniem loci je domovem prestižního mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl, který je pojmenovaný po místním rodákovi a slavném hudebním skladateli Bedřichu Smetanovi.

Na východě Čech je stále co objevovat

Evropský unikát

Hora pro draka

Strašidelná strašidla

Koně i filmy

Kromě jedinečných hradů a zámků se mohou turisté vydat po stopách koňských kopyt do hřebčína v Kladrubech nad Labem nebo na dostihy do Pardubic. Milovníci filmové turistiky si užijí na Veselém Kopci, kde se točilo několik pohádek.

Koně i filmy

Celý článek najdete v podzimním vydání magazínu Leo Express

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL