19.12.2019

Trpaslíci bez Sněhurky

Stejně jako Paříž má svoji Eiffelovku, Vratislav má své bronzové pidimužíky. Smějí se, pijí, střeží obchody, mlsají, slaňují po lampách a turisté na ně pořádají hon. Schválně, kolik jich napočítáte vy? Objevte město mostů, věží, historie a dobrot.

Čtvrtá největší metropole Polska se rozkládá na deseti ostrovech, které navzájem pojí více než stovka mostů. Město zdobené převážně v pojetí baroka lze označit jako Miss City, i když není zrovna nejmladší. Žije svým vlastním tempem na meandru řek Odry a Olavy a českým krajanům zůstává i nadále blízká. V dávných dobách patřilo českým zemím a za své pojmenování vděčí knížeti Vratislavovi I. V erbu města mnohé překvapí český lev.

Oblíbená spojeníMísto setkávání velikánů

Vratislav, kousek od našich hranic, láká v době adventu na proslulé vánoční trhy. Vydejte se nasát jedinečnou atmosféru. Auto nechejte doma a vsaďte na železnici. Odpadnou vám starosti s parkováním a navíc se můžete i tematicky zahřát. Sváteční punč, svařené víno, grog či medovina si přímo říkají o ochutnávku. Stejně jako krajové speciality, smažení čerství pstruzi, bramborové placky, ovčí sýr na několik způsobů, bigos, opečené klobásy, pirohy či tolik typické zapienkanki.

Místo setkávání velikánů

Krasnale, kam se podíváš

Trpaslíci baví místní i turisty a díky mobilní aplikaci Go Wrocław Krasnale (ke stažení zdarma na Google Play) lze najít všechny do jednoho. Jsou všude a každý z nich je jiný. Stačí si vybrat, který z nich vás nadchne, a vydat se dle pokynů správným směrem. I když primárně slouží jako líbivá atrakce, symbolizují nesouhlas proti tehdejšímu režimu.

Jízdní řád Praha - Vratislav >

Krasnale, kam se podíváš

text: Lenka Zelnitiusová
celý článek naleznete v zimním vydání magazínu Leo Express

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL

Zaloguj się do programu lojalnościowego Smile Club

lub

Nie posiadasz jeszcze konta?

Logowaniem wyrażam zgodę na warunki programu lojalnościowego, z przetwarzanie danych osobowych i oświadczam, że ukończyłem 16 lat. Anulowanie biletów jest możliwe tylko do leo kredytów.