27.07.2022

Zkuste prožít rozmarné léto

Kryté bazény jsou samozřejmě fajn, koupání pod širým nebem má jedinečnou atmosféru. Pokud souhlasně přikyvujete, oceníte nejspíš naše následující tipy. Vybrali jsme pro vás plovárny a koupaliště, nad kterými by zaplesala srdce i hrdinům slavné Vančurovy novely.

Jako před 100 lety

Krokovy říční lázně z filmové adaptace Rozmarného léta vůbec nemusíte hledat – dřevěná plovárna vyrostla jen pro účely natáčení. Nemusíte ale zoufat, retro pruhované plavky můžete směle obléci třeba na říční plovárně ve středočeských Senohrabech, konkrétně na soutoku Mnichovického potoka a Sázavy. Koupací molo, dřevěné převlékací kabiny, přívoz a převoznický domek, posezení u ohniště – to je jen zlomek toho, co vás v těchto stylových říčních lázních čeká. 

Jako před 100 lety

Plavky do batohu a hurá na vlak

Koupání s nádechem nostalgie

Za naším posledním tipem se vypravíme do středočeského Mšena na Kokořínsku. V tomto městečku najdete kromě jiného i půvabné městské lázně postavené ve stylu art deco. Dnes slouží areál jako veřejné koupaliště, které je vyhlášeno nejen kouzelnou prvorepublikovou atmosférou, ale také padesátimetrovým bazénem s věžovitými fontánami.

Koupání s nádechem nostalgie

Text: Petr Manuel Ulrych
Celý článek najdete v letním vydání magazínu Leo Express.

Udostępnij artykuł:

  • 0 x

  • Skopiuj adres URL

Zaloguj się do programu lojalnościowego Smile Club

lub

Nie posiadasz jeszcze konta?

Logowaniem wyrażam zgodę na warunki programu lojalnościowego, z przetwarzanie danych osobowych i oświadczam, że ukończyłem 16 lat. Anulowanie biletów jest możliwe tylko do leo kredytów.