Kompenzujte svoji uhlíkovou stopu

V černých vlacích zeleně

Věříme, že koncept ekologicky udržitelné dopravy má opravdu smysl. Cestování má nezanedbatelný dopad na životní prostředí, proto vám nabízíme možnost kompenzovat uhlíkovou stopu své jízdy. Díky kompenzaci dojde k vyvážení emisí skleníkových plynů, které vzniknou během vaší cesty našimi vlaky. Peníze poté pošleme na podporu zdrojů obnovitelné energie nebo na financování výsadbových aktivit.

Certifikát kompenzace >

Společně pomáháme

V listopadu 2021 proběhla již druhá výsadba stromů, kterou jsme financovali díky vašim příspěvkům na kompenzaci uhlíkové stopy! Vítězný projekt vybíráme vždy na podzim na našem Facebooku. Ve spolupráci s partnerem CI2, o.p.s. jsme zaslali již více než 135 000 Kč na výsadbu 85 stromů v obcích Beňov a Jabloňov. Bez vás bychom to nedokázali, děkujeme!

Když cestovat, tak vlakem

Vlaky jsou jasnou jedničkou v šetrnosti k životnímu prostředí. Zatímco doprava v Evropské unii generuje čím dál tím větší množství CO2, železniční doprava se na tom podílí pouze z 0,5 % a dlouhodobě klesá. Na druhé straně stojí třeba letecká doprava, která neustále roste. Nejzelenější vlaky jsou pak ty elektrické, u kterých se CO2 tvoří výrobou spotřebované elektřiny, při samotném provozu vůbec. 

Zdroj: www.eea.europa.eu

Компенсація викидів вуглецю

Partnerem projektu je společnost CI2, která je odborným garantem a administrátorem českého klimatického programu SLEDUJEME / SNIŽUJEME CO2 v ČR.

Увійти

або

Ще не маєте облікового запису?

Здійснюючи вхід у систему, погоджуюсь з умовами програми лояльності, з обробкою персональних даних та проголошую, що меня вже є 16 років. Компенсація скасованих квитків можлива лише у вигляді leo кредитів.